Blog
ataköy kiralık daire

Ataköy Kiralık Daire

İstanbul’un en stratejik bölgeleri arasında yer alan Ataköy, gayrimenkul sektörünün de kalbinin attığı bölgeler arasında yer alıyor. Şehir merkezine yakınlığı ve toplu taşımaya olan yakınlığı ile pek çok kişinin tercih ettiği Ataköy kiralık daire seçenekleri arasında herkesin bütçesine uyum sağlayabilecek daireler bulunuyor.

Gayrimenkul açısından İstanbul’un en iyi lokasyonları arasında bulunan Ataköy’deki kiralık daireler arasında pek çok farklı seçenek bulabilirsiniz. Kendi bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun olan daireleri kendiniz ya da aileniz için kiralayarak hayal ettiğiniz yaşam alanlarını sizler de oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Ev Kiralamadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ataköy kiralık daire seçenekleri arasından seçim yapacağınız zaman ilk önce kendinize bir yol haritası çizmelisiniz. Yol haritanızı doğru şekilde çizdiğiniz zaman kiracı olarak daha avantajlı duruma geçebilirsiniz. Güzel, uygun fiyatlı ve ferah bir ev ararken aynı zamanda neye ihtiyacınız olduğunu da göz önünde bulundurmalısınız. Kiralamak istediğiniz evin kaç odalı olacağı, lokasyonu ve daire özellikleri gibi detayları da asla atlamamalısınız.

Daire Lokasyonu ve Sözleşme Detayları

İnternet üzerinden Ataköy kiralık daire seçeneklerine göz atarken, görsellerin evin gerçek halini yansıtamayabileceğini de göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Yanıltıcı fotoğraflar koyanlar ve ilan bilgilerini eksik veya hatalı dolduranlardan dolayı yanlış bir ev kiralayabilirsiniz. Bu sebeple, daireyi sadece internet üzerinden değil, birebir olarak da görmelisiniz.

Kiralayacağınız evi günün farklı saatlerinde ziyaret ederek ve evin iç kısmı ile bulunduğu lokasyonu değerlendirerek doğru karar verip vermediğinizi tekrar gözden geçirmelisiniz. Kira sözleşmenizi imzalarken ise kira artış oranlarının sözleşmede yer aldığından emin olmalısınız. Aynı şekilde evi teslim alma ve teslim etme gibi detayların da sözleşme içerisinde yer alması gerekmektedir. Apartman aidatının da sözleşme içerisinde bulunması gerekir.